basen-i-sauna.pl

Dobre zwyczaje w strefie saun

Podobne wpisyTematyczne

Strefa saun jest miejscem koedukacyjnym, bez osobnych szatni dla kobiet i mężczyzn. Obsługa, zgodnie z regulaminem strefy saun, sprawnie egzekwuje zapis mówiący o strefie nagości, prosząc gości basenowych o zdjęcie kostiumów po przekroczeniu strefy saun. Większość saunowiczów porusza się po terenie saunarium nago lub w ręczniku.

Wstęp do strefy saun mają wyłącznie osoby pełnoletnie. Obowiązuje zakaz fotografowania i wchodzenia z telefonami ko­mórkowymi. Obowiązuje też strefa ciszy, aby zapewnić gościom komfort wypoczynku. Specjaliści odradzają saunowanie w ko­stiumie i w klapkach, gdyż głównym ich składnikiem są substan­cje chemiczne, ropopochodne. W wyniku wysokiej temperatury uwalniane są szkodliwe związki chemiczne, a także wydziela się nieprzyjemny zapach. Wchodząc do sauny w kostiumie, naraża­my się na jego szybkie zniszczenie, a nasze ciało na poparzenia. Osoby, które przyszły do sauny popatrzeć na innych, są niemile widziane w gronie stałych saunowiczów.

Chodzenie do sauny u niektórych ludzi budzi kontrowersje z uwagi na konieczność wystąpienia nago, co często rodzi wiele emocji. Polacy często jeżdżą do Niemiec i Czech, aby w tamtejszej saunie odczuć więcej wolności. Tam nagość nikogo nie dziwi i nie budzi seksualnych skojarzeń.

Zazwyczaj w saunarium panuje bardzo dobra atmosfera do saunowania i do rzadkości należą próby zaczepiania kobiet czy składania im niestosownych propozycji. Ponieważ saunaria istnieją już ponad 10 lat, stali bywalcy strefy stosują zasady poprawnego saunowania, a nowi goście uczą się od nich właściwych zachowań, aby osiągnąć lepsze samopoczucie, podnieść odporność i oczyścić ciało z toksyn.

 

 

Autor:

KOMENTUJ ARTYKUŁ

Your email address will not be published. Required fields are marked *