basen-i-sauna.pl

Sauna solna

Sauna solna, inaczej też sauna sucha, wykonana z paneli ściennych które zawierają bryły solne wycięte z kolorowej soli kamiennej. Najlepsi producenci oferują sauny solne w nowoczesnych aranżacjach, co sprawia, iż idealnie wpasowują się w klimat współczesnych wnętrz.

 

 

 

Temperatura panująca w wewnątrz sauny solnej wynosi 45°C do 65°C, wilgotność utrzymuje się w granicach od 30% do 50%.

Przebywanie w niej jest dość przyjemne oraz bardzo dobrze działa na samo poczucie i dodatkowo relaksuje. Działanie sauny solnej oparte jest na leczniczym działaniu ciepła polegającym na intensywnym i kontrolowanym zmienianiu temperatury oraz doskonałymi właściwościami soli morskiej. Poprzez wysoką temperaturę podczas pobytu w saunie powoduje wypocenie toksyn, oczyszcza oraz wzmacnia organizm. Wspomaga w zwalczaniu alergii oraz wspiera leczenie chorób oskrzeli, płuc, gardła, krtani. Zalecana dla osób których tradycyjne sauny są za gorące.

Sól jest naturalnym ujemnym jonizatorem powietrza, co pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie, poprawiając jednocześnie wchłanianie tlenu przez nasz organizm. Przesycone solą powietrze posiada wiele minerałów i co najważniejsze nie posiada zanieczyszczeń, dlatego warto zaopatrzyć się w saunie elementy solne.

 

 

 

 

 

Narożny panel solny z obwodowym podświetleniem LED (kolorotarapia).

 

 

 

 

 

 

Oprócz ścian z soli można także wykonać obudowę solną pieca. Obok przykładowa realizacja solnej obudowy pieca saunowego z podświetleniem LED.

 

 

 

 

 

 

Haloterapia, czyli inhalacja solna która przebiega w saunie solnej sprawia, iż oddychamy parą, która jest bogata w takie minerały jak sól. jod, wapń, cynk, potas, brom i magnez. Seans w saunie solnej, podobnie jak w przypadku sauny fińskiej trwa do 15 minut.

 

Sauna solna pozytywnie wpływa na:

  • drogi oddechowe
  • skórę – działa antybakteryjne i przeciwzapalne, likwiduje obrzęki, wspomaga usuwanie toksyn oraz leczenie łuszczycy
  • stymuluje śluzówkę dróg oddechowych
  • objawy alergii, astmy, zapalenia zatok czy też zapalenia oskrzeli
  • działanie tarczycy i chroni ją przed niedoczynnością
  • jod pozytywnie wpływa na serce, regulując ciśnienie krwi
  • zwiększa również energię fizyczną i psychiczną
  • poprawia przemianę materii.

 

Sól ma zatem wiele zalet, z których warto skorzystać, bowiem systematyczne wizyty w saunie solnej korzystnie wpływają na nasze zdrowie i pozwolą nam dłużej cieszyć się pełnią życia.

 

Zdjęcia pochodzą ze strony www.tapis.pl i zostały zamieszczone za zgodą właściciela.

 

Autor:

KOMENTUJ ARTYKUŁ

Your email address will not be published. Required fields are marked *