basen-i-sauna.pl

Basen w ogrodzie – sama przyjemność

Basen w ogrodzie może nam zaoferować w upalne dni niesamowite ochłodzenie oraz relaks a dla dzieci wspaniałą rozrywkę. Jednak nim przystąpimy do realizacji naszej inwestycji należy przeanalizować wiele argumentów, które będą odgrywać znaczącą rolę czy warto budować basen.  Najlepiej jest rozpocząć budowę basenu w momencie kiedy zaczęta jest budowa domu.

Wiąże się z tym iż można do budowy basenu wykorzystać tę samą ekipę budowlaną oraz sprzęt. Teren działki nie został jeszcze odpowiednio zagospodarowany poprzez sadzenie drzew, robienie chodników, wjazdów. Dzięki temu można zejść z kosztów inwestycji w kąpielisko.

Podstawowe reguły wyznaczania miejsca na basen:

 • bliska lokalizacja domu spadek kosztów instalacji wodnej oraz elektrycznej
 • miejsce nasłonecznione szybsze nagrzewanie się wody jednak wiąże się z tym szybszy rozwój glonów (jeśli nie będziemy używać odpowiednich preparatów do wody)
 • jak najdalej od drzew by woda nie ulegała częstemu zanieczyszczeniu wynikłemu z opadania liści itp.
 • skontrolowanie poziomu wód gruntowy, aby uniknąć wypychaniu formy basenu i jej uszkodzenia
 • końcowy efekt jaki uzyskami jest uzależniony od wykorzystanych materiałów, dobrzej jest wyłożyć betonową nieckę płytkami ceramicznymi mrozoodpornym (są odporne na działanie chloru) a brzeg basenu płytkami antypoślizgowymi.
 • kwestia wielkości basenu jest też bardzo istotna im większy basen tym większe zużycie wody oraz energii elektrycznej oraz środków do dezynfekcji. Jeśli ma być to basen rodzinny, przeznaczony do wypoczynku, najbardziej optymalne wymiary to 5x8x1,5m.
Autor:

3 komentarze

 1. Panna Basenowa
   / 

  Dziękuję za praktyczne porady. Bezcenne przy szukaniu dobrego miejsca pod basen.

 2. Ania Butko
   / 

  Polecam każdemu, kto ma ogród, basen ogrodowy to świetna sprawa.

 3. Ludek Mały
   / 

  Dla małych dzieci, zwykły dmuchany basen w zupełności wystarcza. Dzieci mają mnóstwo zabawy, a rodzice bezcenne chwile wytchnienia.

KOMENTUJ ARTYKUŁ

Your email address will not be published. Required fields are marked *