basen-i-sauna.pl

Baseny ogrodowe – od czego zależy ich cena

Budowa basenu murowanego jest dość kosztownym przedsięwzięciem. Na cenę takiej inwestycji wpływa kilka czynników od rozmiaru, lokalizacji, wykorzystanych materiałów, rodzaju basenu. Dodatkowo dochodzą koszta eksploatacji ogrzewanie, wymiana, filtrowanie, dezynfekcja wody oraz czyszczenie powierzchni basenu. Najlepiej jeśli zdecydujemy się na budowę wybrać firmę, która jest całkowitym wykonawcą (zajmuje się dystrybucja wszystkich potrzebnych elementów). Z części usług można zrezygnować i podjąć własna inicjatywę ich wykonania.

 

Koszty budowy basenu:

  • koszt samej niecki z filtrami i elementem ręcznego dozowania środków dezynfekujący wynosi kilka tysięcy złotych
  • podgrzewanie wody wymaga wymiennika ciepła lub systemu solarnego koszt od tysiąca złotych
  • bezpieczne wejście do basenu zapewni nam odpowiednia drabinka, której cena może wahać od kilkuset złotych do 2 tys
  • dodatkowe koszta kilkuset złotych wchodzą w narzędzia do czyszczenia basenu oraz plandeki lub żaluzje do przykrywania basenu(w przypadku zakupu odkurzacza basenowego do czyszczenia kilka tysięcy)

Jeżeli zostaną jakieś wolne środki finansowe można zainwestować w urządzenia do wytwarzania przeciw prądu, zjeżdżalnie, masa żery. Dodatkową inwestycją może być oświetlenie basenu.

 

Foto: Basen ogrodowy w zabudowie drewnianej z taresem. Zdjęcie ze strony www.tapis.pl

Niewątpliwie tańszym wariantem są baseny ogrodowe.  Ceny takich basenów kształtują się od kilku do kilkunastu tysięcy za kompletne urządzenie wraz z zestawem filtrującym. Cenę podnosi oczywiście obudowa drewniana, lub zabudowa tarasowa wokół basenu. W tym przypadku również radzimy wybranie oferty firmy, która kompleksowo wykonuje wszystkie prace.

Autor:

1 Comment

  1. bonifacy
     / 

    Basen to inwestycja w wypoczynek, która zwraca się w samej przyjemności korzystania i nie tylko.

KOMENTUJ ARTYKUŁ

Your email address will not be published. Required fields are marked *