basen-i-sauna.pl

Zadaszenia basenów

Wszystkie baseny wymagają zadaszenia nie zależnie czy ich lokalizacja jest wewnątrz czy na zewnątrz budynku. Zadaszenie zapobiega w przypadku basenów ogrodowych zanieczyszczeniu wynikłemu z opadania liści itp.

W przypadku basenu domowego przykrycie zapobiega nadmiernemu parowaniu wody. Przykrycia basenów wykonuję się z różnego rodzaju materiałów zależy to od potrzeby i wymagań jakie będą im stawiane. Pokrywy mogą być w formie żaluzji działających automatycznie co jest bardzo dogodnym rozwiązaniem ewentualnie przesuwane ręcznie. Materiały używane to między folie bąbelkowe (stosowane latem by zmniejszyć utratę ciepła), siatki, pianki oraz gumowe tkaniny rozpowszechnione w okresie zimowym.

W przypadku zadaszenia używa się przeważnie płyt poliwęglanowych, mocowanych na aluminiowych konstrukcjach. Wielkość takich zadaszeń praktycznie jest bez ograniczeń a wygląd przyjmują w większości przypadków kopuły, półwalca ewentualnie ostrosłupa. Zadaszenia mogą być składane, odkrywając wówczas w dni słoneczne cała powierzchnie basenu. Szczelność im zapewniaj gumowe uszczelki pomiędzy ruchomymi elementami, które podczas składania zachodzą na siebie. Bardzo praktycznym rozwiązaniem w takich konstrukcja jest umieszczenie w jednej z części drzwi. Dzięki czemu nie trzeba składać całej konstrukcji jeśli chcemy skorzystać z kąpieli. Zadaszenia oraz przykrycia zmniejszają koszty eksploatacji. Związane z czyszczeniem czy ogrzewaniem basenu.

Autor:

KOMENTUJ ARTYKUŁ

Your email address will not be published. Required fields are marked *