basen-i-sauna.pl

Niecki basenu – ich rodzaje i konstrukcje

Niecka basenu stanowi kluczowy jego element, od sposobu jej wykonanie uzależniony jest wygląd oraz okres trwałości naszej inwestycji. Można wyróżnić 4 typy niecek.

Niecki z betonu zbrojonego – są najbardziej solidnymi konstrukcjami. Charakteryzują się dowolnością uzyskiwanych kształtów oraz brakiem ograniczeń w rozmiarze. Niektóre firmy oferują niecki betonowe w formach poliestrowych oraz żelbetowe o ścianach wykonanych w technologi Thermomur.

 

 

Niecki z blachy stalowej ocynkowanej lub aluminium powlekane PCW – mają przeważnie kształty owalne lub okrągłe. Elementy łączone są śrubami a dno jest wykonane z betonu lub specjalnie utwardzonego piasku lub żwiru.

 

Niecki z żywic poliestrowych wzmacnianych włóknem szklanym – wykonywane są z jednego lub kilku elementów. Forma ich kształtu nie zna żadnego ograniczenia panuję pełna dowolność.

 

Niecki w systemie szwedzkim – konstrukcja jest drewniana wzmacniana elementami drewnianymi. Wnętrze ich jest wyłożone wodoodpornymi listwami. Dno jest wykonane z wylewki betonowej ewentualnie z i utwardzonego piasku lub żwiru.

 

 

Autor:

KOMENTUJ ARTYKUŁ

Your email address will not be published. Required fields are marked *